Strona Główna

Aktualności

Oferta MAE

O MAE

Projekty

Kontakt

Zamówienia publiczne

Wyszukiwarka

fEEL

 

 

 

Przedstawiamy Czwarty Biuletyn Projektu FEEL

Zapraszamy do lektury czwartego biuletynu projektu Interreg Europe FEEL, w którym przedstawiamy wyniki szczegółowych analiz dobrych praktyk! W tym numerze szczególną uwagę poświęcamy inicjatywom zgłoszonym na platformę wymiany doświadczeń. Zachęcamy do zapoznania się z biuletynem, aby poznać najlepsze praktyki oraz korzyści płynące z zaangażowania społeczności lokalnych w transformację energetyczną!

EU PEERS

Z radością informujemy, że Mazowiecka Agencja Energetyczna stała się częścią międzynarodowej inicjatywy EU Peers (the European Community of Practice for Integrated Home Renovation Services). EU Peers to projekt zrzeszający europejskie organizacje, instytucje i samorządy, które współpracują na rzecz zrównoważonej transformacji energetycznej.

escalate

Kilka miesięcy temu uruchomiliśmy projekt ESCALATE, którego celem jest przyspieszenie transformacji Europy w kierunku czystej energii.

fEEL

Poznaj WawaShare: innowacyjną platformę wspierającą zrównoważony rozwój w stolicy

Warszawa rozwija nowoczesny system współdzielenia oparty na idei wymiany zasobów między mieszkańcami. Dzięki temu projektowi mieszkańcy mogą dzielić się nieruchomościami, pojazdami, narzędziami czy umiejętnościami bez konieczności przenoszenia praw własności. Celem tego podejścia jest nie tylko oszczędność kosztów, ale także budowanie lokalnej społeczności, poprawa jakości życia i wspieranie zrównoważonego rozwoju miasta.

Zapraszamy na wyjątkową konferencję podsumowującą projekt CEESEU-DIGIT, która odbędzie się 7–8 maja 2025 roku w Zagrzebiu w Chorwacji.

Czekają na Was inspirujące prelekcje, dyskusje i warsztaty w ramach wydarzenia: „Pathways to Successful Energy and Climate Planning – Regional leadership and Innovation in Central and Eastern Europe”.

fEEL

 

 

 

Europejskie gminy stoją w obliczu rosnących wymagań, jednocześnie borykając się z ograniczonymi zasobami finansowymi. W świetle tych wyzwań pojawia się pytanie: jak zrobić więcej za mniej? U podstaw koncepcji „oszczędnych miast” leży idea wystarczalności technologicznej. Oznacza to zaspokajanie potrzeb mieszkańców w najprostszy możliwy sposób, przy użyciu najmniej wyrafinowanych i najtańszych rozwiązań bez uszczerbku dla jakości efektu końcowego. Przykładem takiej innowacji jest wykorzystanie ciepła odpadowego z centrów danych do ogrzewania budynków, co pozwala na efektywne zarządzanie energią i redukcję emisji CO₂.

  EuropeanCityFacility Logo

Nabór do Europejskiego Instrumentu Miejskiego (European City Facility) finansowanego z funduszy Unii Europejskiej skierowany jest do gmin i władz lokalnych. Nabór oferuje 60 000 euro w formie płatności ryczałtowych i praktycznego wsparcia dla lokalnych podmiotów w celu opracowania koncepcji inwestycyjnych dotyczących czystej energii i efektywności energetycznej. 

CEESEN

W ramach projektu CEESEN-BENDER powstały obszerne materiały szkoleniowe dla doradców energetycznych, mające na celu wsparcie ich w pracy z gospodarstwami domowymi zagrożonymi ubóstwem energetycznym. Szkolenie koncentruje się na społecznych aspektach energii, podkreślając, jak emocje i indywidualne potrzeby mieszkańców wpływają na decyzje dotyczące modernizacji. W szczególności uwzględniono sposoby skutecznego angażowania interesariuszy oraz zarządzania różnorodnymi potrzebami mieszkańców budynków wielomieszkaniowych.

SPOTLOG Logo

Z radością informujemy, że właśnie opublikowaliśmy nasz pierwszy newsletter DECA, w którym znajdziecie najnowsze informacje i aktualizacje na temat projektu. Zachęcamy do lektury!

SPOTLOG Logo

W 2024 roku ruszył czteroletni projekt DECA (Delivering Effective Climate Actions) o całkowitym budżecie 2 077 108 euro, z czego 1 661 686,40 euro pochodzi z dofinansowania. Projekt jest realizowany w ramach programu Interreg Europe i współfinansowany przez Unię Europejską.

Podkategorie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem

Mazowiecka Agencja Energetyczna

ul. Miodowa 14, 00-246 Warszawa Tel./fax: +48 22 290 29 42 e-mail: biuro@mae.com.pl

NIP: 1132760903 REGON: 141828652 KRS: 0000328664
Kapitał zakładowy 3.040.000 zł, Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy XIII Wydział Gospodarczy