Strona Główna

Aktualności

Oferta MAE

O MAE

Projekty

Kontakt

Zamówienia publiczne

Wyszukiwarka

logo fedarene

 

 

31 marca i 1 kwietnia przedstawiciele siedmiu gmin i regionów odwiedzili Bilbao i Eibar w Hiszpanii, by zapoznać się z projektami pilotażowymi modelu urbanistycznego Opengela  wspieranym przez Komisję Europejską poprzez program Horyzont 2020. Projekt ma na celu opracowanie rozwiązań odnowy budynków ze szczególnym uwzględnieniem biur z kompleksową obsługą mieszkańców dotyczącą nie tylko poprawy efektywności energetycznej, ale także aspektów społecznych.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem (w języku angielskim) oraz relacją ze spotkania przedstawicieli z Chorwacji (MENEA, REA North), Hiszpanii (AGENEX, VIPASA), Irlandii (3cea), a także Polski (Mazowiecka Agencja Energetyczna).

Link do artykułu: https://fedarene.org/seven-european-regions-visit-bilbao-and-eibar-to-replicate-the-opengela-model-of-urban-regeneration/

   WWF CEESEN

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do udziału w konferencji CEESEN Partnership Conference - 18-19 maja 2022 | Ptuj, Słowenia

Rosnące ceny energii, walka z kryzysem klimatycznym, przejście na Czystą Energię i Sprawiedliwa Transformacja Energetyczna  - tego będzie dotyczyć Konferencja CEESEN Partnership w Ptuj w Słowenii (18-19.05.2022).

  MAE

Właściciele i zarządcy nieruchomości wybudowanych i oddanych do użytkowania przed styczniem 2022 roku mają jeszcze nieco ponad trzy miesiące na złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i zgłoszenie w niej swojego źródła ogrzewania.

Mając na celu wsparcie gmin, powiatów, przedsiębiorców i innych podmiotów (przedsiębiorców, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, instytucje publiczne), szczególnie tych zużywających duże ilości energii elektrycznej, w działaniach polegających na obniżeniu kosztów zakupu energii elektrycznej, Mazowiecka Agencja Energetyczna przygotowuje kolejną  XXXIX Grupę Zakupową MAE na dostawy energii elektrycznej w latach 2023- 2024.

W związku z dużym zainteresowaniem udziałem w grupach zakupowych - zapraszamy do kontaktu z MAE w sprawie Grup Zakupowych każdy podmiot, którego który chce oszczędzać na kosztach zakupu energii elektrycznej.

  MAE

Zbliża się nieuchronnie zakaz używania kopciuchów na Mazowszu, a na październik 2023 roku został przewidziany zakaz palenia węglem w Warszawie. Może się jednak okazać, że okres pandemii, wojna na Ukrainie czy sankcje nałożone na Rosję, szczególnie te dotyczące paliw kopalnych, mogą znacząco zmienić formę nowej ustawy antysmogowej, nad którą aktualnie trwają prace, tak by móc wdrożyć zaplanowane działania zgodnie z założonym harmonogramem.

TARGET CE

 

 

 

Mazowiecka Agencja Energetyczna od kwietnia 2020 roku realizuje wraz z partnerami z Europy Centralnej i Zachodniej projekt TARGET-CE w ramach Interreg Central-Europe.

Projekt ma na celu kapitalizację narzędzi technicznych i nietechnicznych z innych wcześniej zrealizowanych projektów europejskich i przeniesienie ich na teren Mazowsza. W ramach działań w projekcie TARGET-CE, Mazowieckiej Agencji Energetycznej udało się skutecznie skapitalizować dwa rozwiązania techniczne mające na celu ułatwienie jednostkom samorządu terytorialnego planowanie energetyczne oraz przeprowadzanie przedsięwzięć poprawiających efektywność energetyczną.

 

  MAE

Koło wodne to urządzenie przekształcające energię przepływu i spadku wody w inne użyteczne formy energii. Dzięki tej technologii można dostarczyć przyjazną dla środowiska, zieloną energię.

 

  MAE

 

Przypominamy, że zakup i montaż kotła na węgiel – w ramach programu „Czyste Powietrze” – będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku. Oznacza to, że koszt będzie kwalifikowany pod warunkiem:

TARGET CE

 

 

 

MAE wykorzystuje narzędzia poprawiające efektywność energetyczną w ramach projektu TARGET-CE

Mazowiecka Agencja Energetyczna od początku drugiego kwartału 2020 roku bierze czynny udział w realizacji projektu TARGET-CE, którego głównym celem jest wykorzystanie i kapitalizacja wcześniej opracowanych narzędzi technicznych i nietechnicznych mających na celu poprawę energetyczną budynków użyteczności publicznej, w tym szkół, budynków administracji publicznej i budynków historycznych.

PROSPECT2030

 

 

 

Zarezerwuj swój kalendarz na naszą ostatnią konferencję, która odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia ! Spojrzymy na rok 2030 przez pryzmat finansowania inwestycji efektywności energetycznej oraz  społeczności energetycznych.Dołącz do dyskusji z wieloma zaproszonymi gośćmi i innymi projektami unijnymi i opowiedz nam o swojej PERSPEKTYWIE do 2030 roku.

Podkategorie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem

Mazowiecka Agencja Energetyczna

ul. Nowogrodzka 31 lok. 330, 00-511 Warszawa Tel./fax: +48 22 290 29 42 e-mail: biuro@mae.com.pl

NIP: 1132760903 REGON: 141828652 KRS: 0000328664
Kapitał zakładowy 3.040.000 zł, Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy XIII Wydział Gospodarczy