Strona Główna

Aktualności

Oferta MAE

O MAE

Projekty

Kontakt

Zamówienia publiczne

Wyszukiwarka

PROJEKT PANEL 2050 / Platforma CEESEN

Panel 2050 Partnership for New Energy Leadership 2050

Źródło finansowania
Projekt ten otrzymał dofinansowanie z programu Horyzont 2020 badań i innowacji Unii Europejskiej w ramach umowy o dotację nr 696173.'
 
 
Okres realizacji projektu: 2016-03-01 - 2019-03-01 (36 miesięcy).
 

 

Koncepcja projektu
Dołącz do niskoemisyjnej społeczności w Środkowej i Wschodniej Europie! Każda społeczność w Europie będzie społecznością niskoemisyjną do roku 2050. Europejska strategia energetyczna ma na celu zmniejszenie emisji o 80-95% w porównaniu do poziomów w roku 1990 oraz przekształcenie gospodarki w niskoemisyjną oraz wysoce efektywną energetycznie. Pomoże to w rozwoju gospodarki, stworzy nowe miejsca pracy i wzmocni konkurencyjność Europy. Aby UE mogła osiągnąć ten cel, władze publiczne na poziomie państwowym, a w szczególności regionalnym muszą stworzyć lokalnie dostosowane plany energetyczne koncentrujące się zarówno na produkcji energii ze źródeł odnawialnych jak i efektywności energetycznej. W Środkowo-Wschodniej Europie rozwój energetyki odnawialnej pozostaje w tyle za średnią UE, to oznacza, że wspólnoty muszą zwiększyć swoje dotychczasowe wysiłki w celu osiągnięcia celów UE. Głównym celem projektu PANEL 2050 jest wspieranie społeczności Środkowej i Wschodniej Europy w przekształceniu gospodarki na niskoemisyjną, w ramach tego została stworzona Platforma Central and Eastern Europe Sustainable Energy Network (CEESEN), aby zjednoczyć różne podmioty energetyczne. CEESEN ma stać się nowym graczem na rynku energii. CEESEN został zaprojektowany, aby sprostać wyzwaniom zrównoważonego rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. Przy wsparciu wszystkich partnerów projektu i szerszego zaangażowania sieci CEESEN, organizacje i podmioty indywidualne mogą zacząć planować zrównoważoną przyszłość dla swojej społeczności. Identyfikujemy i wspieramy lokalnych prekursorów zrównoważonego rozwoju. Tworzymy sieć, która rozwija wspólną, szeroko popieraną wizję niskoemisyjnej społeczności w roku 2050. Wdrażamy i promujemy lokalne idee zrównoważonej energetyki. Tworzymy wspólne, lokalne strategie zrównoważonej energetyki. Poprawiamy zdolności lokalnych prekursorów i członków sieci. Komunikujemy się z lokalnymi społecznościami; regionalnymi, państwowymi i europejskimi władzami publicznymi w celu wzmocnienia i szerzenia koncepcji lokalnej sieci interesariuszy.

 

Kształt konsorcjum projektu
CEESEN składa się dziś z: Tartu Regional Energy Agency (Estonia), University of Tartu (Estonia), University of Life Sciences (Estonia), Vidzeme Planning Region (Łotwa), IAERPA (Litwa), Mazowiecka Agencja Energetyczna (Polska), AgEnDa (Czechy), ConPlusUltra (Austria), Local Energy Agency Spodnje Podravje (Słowenia), WWF Węgry, Local Energy Agency of Bucharest (Rumunia), WWF Bułgaria, Balkan Development Solutions (Macedonia) i 40 innych organizacji w krajach Środkowej i Wschodniej Europy.

 

Link do platformy CEESEN

Kontakt
Żaneta Latarowska
E-mail: z.latarowska@mae.com.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem

Mazowiecka Agencja Energetyczna

ul. Miodowa 14, 00-246 Warszawa Tel./fax: +48 22 290 29 42 e-mail: biuro@mae.com.pl

NIP: 1132760903 REGON: 141828652 KRS: 0000328664
Kapitał zakładowy 3.040.000 zł, Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy XIII Wydział Gospodarczy