Masz pomysł na projekt energetycznych?
MAE znajdzie najlepszą formułę finansowania jego realizacji!
Ponad 10-letni okres funkcjonowania na rynku Mazowieckiej Agencji Energetycznej pozwolił na zbudowanie zespołu specjalistów, których wiedza i kompetencje wspierają naszych partnerów na każdym z etapów realizacji projektów energetycznych. Począwszy od diagnozy potrzeb i opracowaniu dokumentacji energetyczno-technicznej, poprzez weryfikację najlepszej dostępnej technologii i wyborze wykonawcy. Kończąc na świadczeniu usługi nadzoru inwestorskiego lub inwestora zastępczego i rozliczenia projektu w instytucji finansującej.
Szczególnie ważnym obszarem wsparcia naszych partnerów jest optymalny dobór modelu finansowania inwestycji. MAE posiada doświadczenie w skutecznym przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej i rozliczeniu kilkuset projektów z obszaru energetyki, finansowanych m. in. z:
- Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko,
- Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020,
- Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
- Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie,
- Finansowanie zwrotne (leasing, kredyt, pożyczka),
- Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020,
- Instrumenty finansowe (JESSICA2, JEREMIE2, Pożyczka energetyczna).
Naszym celem jest skuteczne wsparcie Partnerów MAE przy pozyskaniu finansowania projektów energetycznych. W 2019 r. Mazowiecka Agencja Energetyczna i Mazowieckie Regionalny Fundusz Pożyczkowy uruchomiły instrument finansowy - pn. „Pożyczka energetyczna” . Środki finansowe w kwocie 50 mln zł zostały wyasygnowane z budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację projektów energetycznych na terenach miejskich przez JST oraz MŚP z terenu Mazowsza.
Serdecznie zachęcamy do wspólnego pochylenia się nad Państwa potrzebami w obszarze energetycznym, a następnie wypracowania takiego modelu współpracy z MAE, który zapewni najbardziej efektywne wykorzystanie energii przez infrastrukturę spółki oraz pozwoli na zmniejszenie jej zużycia w wyniku wdrażania odnawialnych źródeł energii.