Wyszukiwarka

 EMPOWER

 

Projekt EMPOWER Wizyty studyjne

W dniach 9-10.01.2018 Mazowiecka Agencja Energetyczna gościła reprezentantów z banku Inwestycyjnego  Saksonia Anhalt z Niemiec na wizycie studyjnej, zorganizowanej w ramach projektu EMPOWER, której celem była  prezentacja inwestycji oraz wymiana doświadczeń związanych z realizacją programu JESSICA.

Pierwszego dnia spotkanie odbyło się w Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie reprezentanci  Mazowieckiej Agencji Energetycznej, Banku Gospodarstwa Krajowego, Agencji Rozwoju Mazowsza SA. oraz Wojskowej Akademii Technicznej omówili zasady selekcji i wyboru projektów do realizacji oraz zasady nadzoru i kontroli nad realizacją projektów. Następnie gospodarze oprowadzili gości po budynku 135/LIPSK zmodernizowawanym w ramach JESSICA.  Drugiego dnia Partnerzy mieli szansę obejrzeć inwestycje poprowadzone w mieście Legionowo m.in. przedszkola oraz stadion piłkarski.

Wizyty Studyjne projektu EMPOWER mają za zadanie zapewnić partnerom i interesariuszom  wymianę doświadczenia w zakresie akcji dot. monitorowania energii i finansowania projektów energetycznych podjętych  w innych krajach i zakończonych sukcesem - są to tzw. Dobre Praktyki. To podejście ma kluczowe znaczenie, dla osiągnięcia sukcesu w projekcie EMPOWER. Każdy region będzie gościł Wizytę Studyjną, dając partnerom i interesariuszom okazję do odwiedzenia wybranych Dobrych Praktyk, aby dowiedzieć się o nich więcej.

EMPOWER to pięcioletni, międzynarodowy projekt, który rozpoczął się w styczniu 2017 r. Celem projektu jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla poprzez monitorowanie efektywności energetycznej w budynkach, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych metod finansowania. Konsorcjum projektu składa się z 9 partnerów z Irlandii, Słowenii, Portugalii, Włoch, Francji, Szwecji, Polski, Niemiec i Hiszpanii. Projekt został zatwierdzony do dofinansowania w wysokości 1,90 mln euro w ramach programu InterregEurope za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Więcej informacji na temat projektu EMPOWER można znaleźć tutaj: www.interregeurope.eu/empower

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem

Mazowiecka Agencja Energetyczna

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 3 lok. 300, 02-362 Warszawa Tel./fax: +48 22 290 29 42, +48 22 823 47 40 e-mail: biuro@mae.com.pl

NIP: 1132760903 REGON: 141828652 KRS: 0000328664
Kapitał zakładowy 3.040.000 zł, Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy XIII Wydział Gospodarczy