Wyszukiwarka

 

CEESEN  Kolejny krok do zmian energetycznych w Środkowej i Wschodniej Europie!

W dniach 19-20 października w Pradze ponad 200 uczestników z 11 różnych krajów wzięło udział w międzynarodowej konferencji “Transformacja energetyczna w Środkowo-Wschodniej Europie”

Konferencja zgromadziła specjalistów energetycznych i przedstawicieli samorządów z wielu regionów, aby wspólnie zaprojektować drogę do zmian energetycznych  do 2050 roku. Uczestnicy poznali liczne procesy, które są niezbędne do trwałych zmian w energetyce lokalnej m.in. dokładnego planowania energetycznego, skutecznego angażowania zainteresowanych stron, pozyskiwania funduszy i budowania publicznego wsparcia dla odnawialnych źródeł energii.

Wydarzenie to, z udziałem 25 wystąpień prekursorów  energetyki niskoemisyjnej, podkreśliło rolę różnych sektorów i przedstawiło osiągnięte już sukcesy z różnych krajów. Wśród prelegentów:

Pavel Podruh opisał, jak jego projekt "Czeskie domy off-gridowe" skutecznie motywuje ludzi do korzystania z bardziej zrównoważonych metod budowy i renowacji.

Sébastien Occhipenti z DG Energy  przedstawił politykę Unii Europejskiej i pokazał kroki  do przejścia na zrównoważoną energetykę na szczeblu lokalnym. Podkreślił znaczną rolę obywateli w tym procesie.

Frédéric Boyer przemawiając w imieniu Covenant of Mayors podkreślił rolę, jaką powinny odgrywać władze lokalne oraz przedstawił działania, które mogą podejmować, ponieważ ściśle współpracują z obywatelami, mogą wpływać na zmianę zachowania oraz opinię lokalną dot. energetykii niskoemisyjnej.

Województwo mazowieckie na konferencji reprezentowali przedstawiciele gmin, powiatów, przedsiębiorstw energetycznych i studenci z Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej

Szczegółowy program i mówcy: https://ceesen.org/conference/

Więcej informacji o projekcie i konsorcjum: https://ceesen.org

Poniżej publikujemy galerię wydarzenia

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem

Mazowiecka Agencja Energetyczna

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 3 lok. 300, 02-362 Warszawa Tel./fax: +48 22 290 29 42, +48 22 823 47 40 e-mail: biuro@mae.com.pl

NIP: 1132760903 REGON: 141828652 KRS: 0000328664
Kapitał zakładowy 3.040.000 zł, Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy XIII Wydział Gospodarczy